У Бразилії дельфіни масово гинуть через спеку

Причиною масової загибелі дельфінів та риби місцеві науковці називають падіння рівня води до критичного мінімуму та її високу температуру. Останніми днями температура води в озері Тефе перевищує 39°C.

Читайте також Попри відсутність мозку: виявляється у медуз є "пам'ять"

Ця новина, ймовірно, посилить занепокоєння кліматологів щодо впливу діяльності людини та екстремальних посух на регіон.

Поки що рано визначати причину цієї екстремальної події, але, за словами наших експертів, вона, безумовно, пов'язана з періодом посухи та високою температурою в озері Тефе,
– повідомили в Інституті Мамірауа.

Дослідники та активісти переміщують вцілілих дельфінів із лагун і ставків до головного річища річки, де вода прохолодніша, намагаючись врятувати тварин, але операція непроста через віддаленість району.

При цьому дослідник з Інституту Мамірауа Андре Коельо заявив, що пересадка річкових дельфінів в інші річки небезпечна, тому що важливо перевірити їх на наявність токсинів або вірусів перед тим, як випускати тварин у дику природу.

Масова загибель амазонських дельфінів викликає побоювання щодо вразливих видів

Масова загибель амазонських дельфінів викликає побоювання щодо вразливих видів / Фото Мігель Монтейро​

Зазначимо, у штаті Амазонас 59 муніципалітети зареєстрували рівень води нижче середнього, що перешкоджає транспортній і рибальській діяльності на річці.

Тефе є одним із районів, які найбільше постраждали від посухи. Кількість опадів тут у вересні не досягла й третини від середньої норми. Місцева влада звернулась до центрального уряду з проханням про допомогу.

За останні дні в одній частині Амазонки загинуло понад 100 річкових дельфінів

За останні дні в одній частині Амазонки загинуло понад 100 річкових дельфінів / Фото Андре Кумарк

Протягом наступних кількох тижнів дослідники і влада очікують посилення посухи на зростання температури у річкових та озерних водах, що може призвести до загибелі ще більшої кількості дельфінів.