Підіймають рівень води в річці, щоб захистити домівки: у Чорнобилі показали тварин-будівельників

16 березня 2023, 12:30
Читать новость на русском

У Чорнобильській зоні відчуження мешкають тварини, які навчились підвищувати рівень водойми чи річок. Бобри роблять це для того, щоб захистити власні домівки від хижаків.

У Чорнобилі показали бобрів-будівельників

Тварини використовують власні зуби, як будівельний інструмент. Про це повідомили у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Може зацікавити У Чорнобильській зоні олені та лосі поскидали роги: що сталося

У заповіднику зазначають, що бобри валять дерева й обгризають гілки, користуючись зубами, ніби пилкою. Все для того, щоб спорудити власне житло.

Ці тварини-будівничі роблять домівки двох типів: на високих берегах річок риють нори, а у водоймах з низькими заболоченими берегами споруджують житлові "хатки". Отвір нори та виходи хатки завжди розташовані нижче рівня води,
– йдеться у повідомленні.

У Чорнобильській зоні показали як живуть бобри / Фото з архіву Чорнобильського заповідника


Як живуть бобри у Чорнобилі / Фото з архіву Чорнобильського заповідника

Як захищають своє житло

Для того, щоб хижаки не проникли в житло, бобри штучно підвищують рівень води, споруджуючи греблі й загати з дерев, хмизу, сухої трави, каміння та бруду.

А щоб сплавити гілки, тварини риють канали. Інколи бобри "нагризають" зайвий будівельний матеріал.


Бобри у Чорнобилі / Фото з архіву Чорнобильського заповідника

Бобер європейський, або річковий: коротко

Ця тварина не має охоронного статусу в Україні. Довжина тіла без хвоста 70 – 100 сантиметрів, вага до 30 кілограмів. У європейських бобрів широкий лопатоподібний хвіст, між пальцями є плавальні перетинки; губи, що змикаються позаду різців, дають змогу гризти під водою.

Бобри інколи "нагризають" зайвого / Фото з архіву Чорнобильського заповідника

Як мисливський вид для сучасних мисливців особливого інтересу не представляє з причини відсутності попиту на боброве хутро. Останнім часом переважно через Інтернет відбувається продаж висушеного бобрового мускусу ("струї").  

Полювання на європейського бобра в Україні раніше було заборонено. Тепер чисельність виду зростає: протягом 1999 –  2007 років загальна кількість бобрів в Україні зросла з 13,8 тисячі до 30,8 тисяч особин. За офіційною статистикою, щороку в Україні здобувають близько 20 –  40 особин. Браконьєрський промисел значно потужніший.