Спадщина Кінго: найвідоміша горила у світі померла на самоті у Трикутному лісі
Джерело:
IFLScienceКінго – одна з найулюбленіших горил у світі, самець, який надихає зусилля зі збереження природи останні три десятиліття. На жаль, 26 грудня 2023 року його мертве тіло було знайдено в Трикутному лісі Джеке у Республіці Конго.
Експерти припустили, що смерть найзнаменитішої рівнинної горили в усьому світі, ймовірно, пояснюється похилим віком. Йому було приблизно 45 років.
Читайте також Не зміг би без господаря: на фронті разом з поетом Максимом Кривцовим загинув і його котик
Рівнинна горила Кінго помер у віці 45 років
Вчений Товариства охорони дикої природи (WCS) Mondika Gorilla Дженсі Бунгу, заявив, що літній самець став чимось на кшталт ікони та здобув міжнародну популярність.
Його заслуги в галузі охорони дикої природи також можуть внести натхнення на захист свого дому — національного парку Нуабале-Ндокі в Конго,
– йдеться у повідомленні.
Покійний Кінго, самець рівнинної горили, незмінно служив джерелом натхнення для вчених, присвячених охороні як горил, так і національних парків.
Найвідоміша горила у світі померла на самоті у Трикутному лісі / Фото Thomas Nicolon
Бунга та його колеги-дослідники старанно спостерігали за Кінго до його останніх хвилин, що змусило їх зробити висновок – ймовірно, він помер на самоті у Трикутному лісі від старості.
Що треба знати про Кінго?
У 1990-х роках Кінго привернув увагу дослідників у Нью-Йорку, коли вони розпочали місію заглибитися у світ західних рівнинних горил, виду, на який майже не звертали уваги. Характерний гавкіт цього самця горили допоміг вченим знайти групу, що дало поштовх до початку масштабного та багаторічного дослідження.
За весь час спостережень Кінго дозволив краще зрозуміти екологію та поведінку свого виду. А за допомогою розвитку туризму вдалося відкрити шлях до стійких середовищ існування для корінних народів і місцевих спільнот,
– каже Бен Еванс з WCS.
Відтоді було знято понад дюжину фільмів, написано майже півсотні наукових статей — усі вони були присвячені західним рівнинним горилам, зокрема й Кінго. Комплексне дослідження цих істот було розпочато у 2006 році, коли WCS взяла на себе відповідальність за дослідницькі зусилля.
Рівнинна горила Кінго помер у віці 45 років: дивіться відео
Зараз цей вид перебуває на межі зникнення
Західних рівнинних горил офіційно класифікували як зникаючих. Ця критична класифікація підкреслює важливість природоохоронних ініціатив, на які надихнув Кінго, як вважають вчені.
До слова, йдеться не тільки про збереження західних рівнинних горил і їхнього звичного середовища проживання, а й інших тварин, що мешкають у парку.
Кінго, рівнинна горила, помер у віці приблизно 45 років. Перевищуючи середню тривалість життя горил у дикій природі, яка зазвичай коливається від 35 до 40 років, довголіття Кінго можна пояснити його середовищем у неволі, де особини, як відомо, живуть до 50 років.
Однак світові рівнинна горила Кінго запам'ятається не тільки своїм довголіттям, а й неймовірним внеском у захист дикої природи і порятунок видів, що перебувають під загрозою.
Зауважимо, у Мічигані, що у США, різдвяним ранком померла найстаріша курка у світі. Її звали Арахіс. Що треба знати про довгожительку, яка занесена до Книги рекордів Гіннесса – читайте за посиланням!