Максим Кривцов із позивним Далі і його рудий кіт тішили користувачів мережі своєю дружбою. Їхній зв'язок був настільки сильним, що вони навіть пішли разом. Про загибель тварини повідомив гуманістичний рух UAnimals.

Читайте також Їх рятували із зон бойових дій: через атаку на Харків постраждав притулок для тварин

Рудий кіт військового "Далі" загинув разом з ним

Український сегмент соцмереж переповнений спогадами про Далі. Їх опублікували Оксана Забужко, Андрій Хливнюк, Юрій Журавель, Юрко Юрченко, Ірина Цілик та інші.

Так Росія вбиває українських поетів і намагається винищити культуру. Країна-зло має бути покараною за кожен зі злочинів і відібране життя та слово. Співчуваємо близьким Максима та кожній людині, яка втратила рідних і тварин внаслідок російської агресії,
— йдеться у повідомленні.

У соцмережах Максима Кривцова можна знайти багато фото його рудого кота. Незадовго до загибелі він також публікував фото пухнастого товариша.

Разом з Максимом Кривцовим загинув його кіт

Разом з Максимом загинув його кіт / Фото з інстаграму Максима Кривцова

Рудий кіт, який жив у бліндажі, часто з'являвся поряд із Максимом в соцмережах. Він називав його "термогрілкою нано-технологій" і "славнозвісним котом". Навіть один зі своїх віршів він присвятив саме рудому. Ось текст, присвячений котові:

Зауважимо, Максим брав участь у Революції гідності у 2013 – 2014 роках, а до лав ЗСУ долучився добровольцем у 2014 році. Потім працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub. Після початку повномасштабного вторгнення повернувся на поле бою.

Наприкінці минулого року Кривцов видав збірку "Вірші з бійниці", яка була визнана однією з найкращих книжок української поезії у 2023 році за версію українського ПЕН.