Густа, пишна і блискуча шерсть є ознакою доглянутих котів, за якими ретельно дбають їхні власники. Крім доказу доглянутості, красиве хутро кішки також є ознакою хорошого здоров'я.

Що впливає на стан котячої шерсті

На стан шерсті кота впливають багато зовнішніх і внутрішніх факторів. Серед перших, зокрема, температура на вулиці і взагалі погодні умови. Від цього залежить, як часто кіт буде линяти.

Важливим показником є і емоційний стан та самопочуття кота. Від цього буде залежати, як тварина доглядає за своїм хутром. Наприклад, хвора чи ослаблена кішка менше вмивається, втім, є і протилежні випадки – коли вилизування за поганого самопочуття стає надмірним.

Проте ключову роль відіграє харчування. Білки необхідні для відновлення шерсті, а жири – для блиску і еластичності. Мікроелементи, такі як цинк і мідь сприяють покращенню її кольору і блиску.

Красива котяча шерсть: як господар може посприяти

Уважно стежте за здоров'ям улюбленця, а також проводьте регулярну профілактику від внутрішніх і зовнішніх паразитів. Важливо регулярно вичісувати кішку спеціальними засобами для догляду. Кількість таких процедур буде залежати від довжини шерсті. Цілком сподівано, що довгошерсті кішки потребують найбільше уваги.

Дефіцит поживних речовин може призвести до послаблення і ламкості шерсті та навіть її значної втрати. Аби цього уникнути, бажано вибрати збалансоване харчування, що містить всі поживні речовини, які необхідні для підтримки здорової шерсті.

Коли кішка доглядає за собою, вона з'їдає відмерлу шерсть. Під час линяння окремі волосинки можуть сформуватися у цілий жмут в шлунку тварини.

Ризик утворення жмуту шерсті можна знизити, використовуючи спеціальне харчування для кішки. Перш ніж обрати його, радимо звернутися за консультацією до вашого ветеринарного лікаря.