Як розпізнати тривожну нудьгу в котів: чому пухнасті насправді вилизують животи до блиску

4 жовтня 2023, 10:58
Читать новость на русском

Джерело:

Inverse

У сучасну епоху технологій люди звертаються до своїх телефонів або соціальних мереж, коли настає нудьга. Але чи замислювалися ви коли-небудь про те, як наші вихованці справляються з нудьгою.

Кішки й собаки, як правило, сплять від 15 до 20 годин на день, тому складно відрізнити здоровий сон від нудьги. Ветеринари розповіли, який вигляд може мати нудьга в домашніх тварин і що станеться, якщо з нею не боротися. 

Читайте також Поглянути на світ котячими очима: як працює зір пухнастих

Ветеринарний лікар з Лос-Анджелеса Рейчел Маламед, каже, що забезпечення розумового та фізичного збагачення надзвичайно важливе не лише для запобігання нудьги та розчарування, а й для нормальної поведінки кота чи собаки.

Наші домашні тварини, як і раніше, запрограмовані жувати, копати, лазити, дряпати й багато іншого. Якщо нам не вдасться надати їм можливості для задоволення цих вроджених потреб, вони можуть розв'язати ці проблеми самі, наприклад, почнуть жувати ваше взуття або дряпати диван,
– заявила вона.

Маламед додала, що домашні улюбленці можуть відчувати апатію і нездужання, і якщо з ними не боротися, ситуація лише погіршиться.

Як розпізнати нудьгу у тварини?

У нещодавній заяві Карлі Фокс, старша ветеринарка Медичного центру тварин Шварцмана в Нью-Йорку, підкреслила різні способи, за допомогою яких коти й собаки виявляють свою нудьгу. Однак, вона також попередила, що тривала і неконтрольована туга може перерости в тривогу, що потенційно може призвести до фізичної шкоди.

Фокс пояснила, що коти, наприклад, можуть вдаватися до надмірного самооблизування або кусання, навіть доходячи до того, що одержимо злизують свою шерсть, поки на животі не з'являться залисини.

Які ознаки нудьги у кішки​ / Фото UnSplash

Ветеринари підкреслили згубний вплив хвилювання, викликаного нудьгою, на здоров'я тварин. Це не тільки призводить до короткострокових проблем зі здоров'ям, але й створює значні довгострокові проблеми. Стрес, як підкреслює Маламед, визначено як сприятливий фактор у різних хворобливих процесах. Наприклад, котячий ідіопатичний цистит, який призводить до запалення сечового міхура, безпосередньо пов'язаний із підвищеним рівнем стресу.

Безпомилковий прояв туги – сон. За словами Фокс, тривалість і частота сну тварин залежить від їх повсякденної діяльності, віку та загального самопочуття. Хоча сон може не означати виключно нудьгу, надлишок сну у вашого улюбленця повинен спонукати до негайного втручання ветеринара.

Як допомогти впоратися з нудьгою?

  • Варто забезпечити вихованцеві все необхідне, щоб він міг задовольнити свої базові потреби, наприклад, кігтеточки, іграшки для жування і розумового розвитку, кульки-головоломки й коробки.
  • Час перед екраном корисний і для домашніх тварин. Наприклад, відео з птахами можуть розважити кішок, а ввімкнення музики допоможе улюбленцю розслабитися і приглушити зовнішній шум.
  • Господарям слід приділяти іграм і вправам щонайменше 10 –  15 хвилин щодня.