Дерматологи Каролінського інституту під час нового дослідження виявили надзвичайні хімічні властивості слизу шкіри акули. Ці відкриття можуть мати величезні перспективи для застосувань в біомедицині.

Читайте також "Еліксир молодості" людей: як ефективно уникнути старіння і до чого тут свині

Вчені виявили медичний потенціал у слизової шкіри акули

Як відомо, типові види риб мають гладку шкіру, вкриту товстим шаром слизу, акули ж мають більш шорстку поверхню і значно тонший шар. Цей акулячий слиз не тільки демонструє менш кислий, майже нейтральний рівень кислотності, але й також разючу схожість зі слизом ссавців, включно з людьми, а не слизом кісткових риб.

Унікальна біохімія акулячого слизу може створити нові засоби для місцевого лікування ран. Крім того, це відкриття також може сприяти прогресу в розумінні та лікуванні таких захворювань, як муковісцидоз.

Між молекулярною біологією акул та інших риб є певна відмінність. Дослідження надасть можливість використати компоненти слизу перших у медичних цілях,
– наголосили дерматологи Якоб Вікстрем і Естер Бахар-Вікстрем.

Вони також додали, що акули класу Chondrichthyes відрізняються від більшості риб, які належать до класу Osteichthyes і мають кісткові структури.

Унікальна біохімія акулячого слизу може призвести до створення нових засобів для місцевого лікування ран

Унікальна біохімія акулячого слизу може призвести до створення нових засобів для місцевого лікування ран / Фото UnSplash

Дослідницький характер роботи пари обіцяє дати нові знання про процеси загоєння у цих практично не вивчених морських тварин.

Які тварини можуть упізнати себе в дзеркалі?

Понад півстоліття тому вчені почали досліджувати дзеркальне саморозпізнавання у тварин. Хоча люди звикли щодня спостерігати за своїми відображеннями в дзеркалах, виявилося, що ми не єдині на Землі, які володіють цією унікальною здатністю.

Результати нового дослідження показали, що лише кілька видів успішно подолали випробування відбивною поверхнею. Які саме – дізнайтеся у матеріалі!