Дерматологи Каролінського інституту під час нового дослідження виявили надзвичайні хімічні властивості слизу шкіри акули. Ці відкриття можуть мати величезні перспективи для застосувань в біомедицині.
Читайте також "Еліксир молодості" людей: як ефективно уникнути старіння і до чого тут свині
Вчені виявили медичний потенціал у слизової шкіри акули
Як відомо, типові види риб мають гладку шкіру, вкриту товстим шаром слизу, акули ж мають більш шорстку поверхню і значно тонший шар. Цей акулячий слиз не тільки демонструє менш кислий, майже нейтральний рівень кислотності, але й також разючу схожість зі слизом ссавців, включно з людьми, а не слизом кісткових риб.
Унікальна біохімія акулячого слизу може створити нові засоби для місцевого лікування ран. Крім того, це відкриття також може сприяти прогресу в розумінні та лікуванні таких захворювань, як муковісцидоз.
Між молекулярною біологією акул та інших риб є певна відмінність. Дослідження надасть можливість використати компоненти слизу перших у медичних цілях,
– наголосили дерматологи Якоб Вікстрем і Естер Бахар-Вікстрем.
Вони також додали, що акули класу Chondrichthyes відрізняються від більшості риб, які належать до класу Osteichthyes і мають кісткові структури.
Унікальна біохімія акулячого слизу може призвести до створення нових засобів для місцевого лікування ран / Фото UnSplash
Дослідницький характер роботи пари обіцяє дати нові знання про процеси загоєння у цих практично не вивчених морських тварин.
Які тварини можуть упізнати себе в дзеркалі?
Понад півстоліття тому вчені почали досліджувати дзеркальне саморозпізнавання у тварин. Хоча люди звикли щодня спостерігати за своїми відображеннями в дзеркалах, виявилося, що ми не єдині на Землі, які володіють цією унікальною здатністю.
Результати нового дослідження показали, що лише кілька видів успішно подолали випробування відбивною поверхнею. Які саме – дізнайтеся у матеріалі!