Дослідники показали жахливе відео, де змії буквально пожирають самі себе. Вони також розповіли, чому істоти це роблять.

Дивіться також Плюс один до страхів: названо павука розміром з обідню тарілку та іклами 2,5 сантиметра

Чому змії ковтають свої хвости?

Очевидці такого процесу стверджують, що у міру того, як змія проковтує дедалі більше власного тіла, символ вічності потроху буквально перетворюється на спіраль смерті. Фактично, якщо в цей процес не втрутиться хтось сторонній, наприклад, власник, травні рідини просто почнуть руйнувати її власне тіло.

Дослідники зазначають, що в деяких змій, яких утримують у неволі, насправді можна побачити пошкодження від шлункової рідини на лусочках, якщо плазун має шкідливу звичку поглинати себе.

Насправді герпетологи не знають, чим обґрунтоване настільки дивне прагнення змій поїдати самих себе, проте деякі припущення у них все ж є. Вчені вважають, що саморуйнівна поведінка змій може бути пов'язана зі стресом, хворобою або голодом. Наприклад, якщо тварині стає надто спекотно і їй ніде сховатися в тіні, вона може заплутати й не відрізнити власний хвіст від потенційної здобичі. Крім того, перегрів також може спровокувати апетит змії.

Щось подібне, ймовірно, трапилося зі змією із зоомагазину, яка скрутилася калачиком у мисці з водою і поглинає свій власний закривавлений хвіст.

Як це було: відео містить жорстокі сцени

Змія може завдати шкоди сама собі

Дослідники зазначають, навіть якщо змія усвідомлює, що зробила, вже після першого укусу, це все одно може виявитися небезпечним для неї.

Річ у тім, що їхні тіла здатні захиститися від власної отрути, проте гострі ікла можуть завдати серйозних ран, які можуть запалитися. Оскільки королівські змії зазвичай їдять інших змій, вважається, що цей вид особливо схильний до помилкового канібалізму.