Кривавий бенкет: в мережі з'явилися моторошні кадри, на яких пів сотні акул накинулися на кита

26 липня 2023, 11:29
Читать новость на русском

Джерело:

Science Alert

Тигрові акули вважають за краще жити на самоті, проте все змінюється, коли посеред океану з'являється тіло мертвого кита – він виділяє особливий запах, який здається акулам вельми привабливим. У результаті вони злітаються на нього, як мухи на варення, і бенкетують, поки від кита не залишиться нічого.

Вчені показали рідкісні кадри, як пів сотні акул накинулися на кита

Дослідникам рідко вдається зняти "свято живота" на рештках морських гігантів. Втім, цього разу все ж кадри зробили.

Дивіться також Найвправніший хижак у водах Антарктики: з'явилися рідкісні кадри полювання морського леопарда

Вченим вдалося зафільмувати кривавий бенкет, у якому взяли участь одразу приблизно пів сотні акул. Кадри було знято біля узбережжя Квінсленду (Австралія) за допомогою дрона, що пролітав повз – на відео видно скупчення орієнтовно 50 акул, які вгризаються в тушу померлого горбатого кита.

Це рідкісне видовище, проте воно надзвичайно важливе для вивчення акул. Крім того, воно є ще одним нагадуванням для місцевих плавців і туристів: там, де є мертві кити, неодмінно з'являться й акули. По суті, це відео є яскравим тому доказом,
– каже старший рейнджер з Департаменту довкілля та науки Квінсленду (DES) Деніел Кліфтон. 

Смерть кита вельми сумна подія для океану, але не марна. Вмираючи, ці морські гіганти створюють джерело життя для багатьох інших тварин, зокрема риб, акул, а також інших морських мешканців. Дослідники зазначають, що їм неймовірно пощастило зняти цей процес і дізнатися більше про життєвий цикл в океані.

Щоб убезпечити місцевих мешканців і туристів, але мати змогу й надалі спостерігати за природним годуванням, офіційні особи прикріпили рештки горбача до безпечного місця в затоці Херві.

Як пів сотні акул накинулися на кита: дивіться відео

На кадрах, отриманих за допомогою дрона, видно тіні акул, які кружляють навколо туші кита і вгризаються в його плоть. Часом також можна побачити момент, як окремі акули кидаються до кита, хапають його і мотають його тілом вперед і назад, намагаючись вхопити більший шматок. 

Крім того, в якийсь момент на відео також можна побачити хмару з жовтим відтінком, яка ніби дрейфує з-під кита, коли збожеволілі акули атакують його знизу. Дослідники зазначають, що ця хмара, по суті, є ознакою того, що шлункові гази й соки кита просочуються в океан.

Як часто акули влаштовують "криваві бенкети"?

Протягом 30 останніх років учені вивчають події, пов'язані з поїданням китів в океані. Дослідження показують, що тигрові акули насправді є частими гостями подібних "кривавих бенкетів", проте деколи до них також приєднуються і представники інших видів, наприклад, великі білі акули або акули-бики.

Акула їсть тушу кита: дивіться відео

Дослідники зазначають, що кілька разів їм справді вдалося спостерігати, як великі білі акули й тигрові акули мирно харчувалися тушами китів біля берегів Австралії. Цікаво, але вчені також зазначають, що часом до цього "кривавого бенкету" також приєднуються і морські крокодили.

Як правило, акули є одними з перших істот, кому вдається дістатися до цього "бенкету", проте залишки туші кита насправді змушують глибоководні екосистеми працювати десятиліттями. Річ у тім, що після смерті тіло кита деякий час утримується на поверхні за допомогою газів і жиру, проте в міру того, як хижаки поїдають останки, скелет кита неминуче опускається на дно океану.

Вчені називають це китовим падінням. На морському дні скелет кита стає джерелом поживних речовин для видів, які тут мешкають, зокрема вугрів, черв'яків, крабів і восьминогів. Отже, навіть після смерті ці благородні істоти приносять в океан нове життя.