Яка собака найрозумніша

Фінляндські вчені назвали цю породу. Найрозумнішим собакою у світі стала вівчарка Малінуа, або Мехелаар – у неї добре розвинені когнітивні чуття, які полегшують навички дресування та сприйняття на нюх.

Зверніть увагу Ідеально для активних господарів: 7 порід собак, які сповнені енергією

Для того, щоб дізнатися породу собаки з найвищим рівнем розуміння, дослідники поставили перед 1 002 собаками 13 різних порід серію завдань на визначення когнітивних особливостей та проявів поведінки.

Абсолютним лідером стала бельгійська вівчарка Малінуа, або Мехелаар.

Дві породи виділяються в когнітивному плані: малінуа та бордер-коллі. Обидві спочатку були активними на фермах, щоб керувати стадами. Це вимагає самоконтролю. Десятиліття природного відбору лише зміцнили цей самоконтроль,
– розповідає ветеринар Барт Стеген.

Примітно, що ветеринар заявив, що його зовсім не здивувало, що відмінно впоралася саме бельгійська порода. Адже не випадково вівчарка Малінуа використовується у всьому світі як поліцейський собака. Їхні когнітивні якості полегшують навчання. Крім того, вони мають добре розвинений нюх, кращий, ніж у бордер-коллі.

Бельгійська вівчарка Малінуа – найрозумніша порода собак у світі / Фото dyvys.info

До рейтингу також потрапили лабрадор і золотистий ретривер. Ці породи собак досягли успіху в інтерпретації людських жестів. Стеген пояснив, що вони соціально адаптовані, і оскільки трохи менш розумні, вони менше схильні досліджувати всілякі речі. Зазвичай це робить їх хорошими сімейними собаками.