Учені дають рекомендації перевести котів на веганство

Вчені з престижного Університету Вінчестера висловили припущення, що домашні тварини, які дотримуються рослинної дієти, можуть відчувати меншу сприйнятливість до ряду захворювань. Було опитано понад 1 300 власників кішок, водночас близько 10% з них годували своїх вихованців винятково веганським кормом.

Читайте також Вони все розуміють: як кішки "просять вибачення" насправді

Результати опитування свідчать про те, що кішкам, які не споживали м'яса, рідше були потрібні ліки, а також вони рідше хворіли, їм рідше призначали лікувальну дієту через проблеми зі здоров'ям, а також відвідували ветеринара не частіше ніж один раз на рік. Детальніше:

  • на 23% рідше серйозно хворіють;
  • на 15% рідше приймають ліки;
  • на 7% рідше відвідують ветеринара частіше одного разу на рік;
  • на 16% рідше стикаються з порушеннями здоров'я;
  • на 55% рідше переходять на терапевтичні дієти.

При цьому учені підкреслили необхідність подальшого дослідження, оскільки вони провели опитування лише серед 127 котів-веганів. Ця обмежена кількість викликає занепокоєння щодо потенційної випадковості результатів.

Які проблеми виявили?

Під час дослідження вчені вивчили 22 проблеми зі здоров'ям, цікаво, що 15 з них рідше спостерігалися у кішок, які відмовилися від споживання м'яса. Мовиться про такі захворювання, як шлунково-кишкові проблеми (діарея, блювота), гормональні порушення (діабет), проблеми зі шкірою та проблеми з дихальними шляхами.

Вчені радять перевести котів на веганство

Вчені радять перевести котів на веганство / Фото UnSplash

Однак, через невелику вибірку реципієнтів ці результати також здалися науковому товариству недостатньо переконливими. Водночас вчені виявили значно більший ризик захворювань нирок у кішок-веганів порівняно з вихованцями-м'ясоїдами, однак ці дані ґрунтуються лише на 4 тваринах, а тому також виглядають непереконливо.

Попри невелику кількість тварин, які дотримувалися дієти без м'яса, результати свідчать, що веганська їжа для тварин все ж таки має потенціал для поліпшення здоров'я котів,
– каже автор дослідження професор Ендрю Найт.

Крім того, вчені наполягають, що подібна дієта є більш корисною для навколишнього середовища. Водночас власникам кішок-веганів необхідно стежити за раціоном своїх улюбленців і бажано надавати їм комерційні веганські корми для тварин, адже ті містять усі необхідні вітаміни та мікроелементи.