Цілувати домашніх улюбленців може бути небезпечно

Значну загрозу продовжують становити зоонози – інфекційні захворювання, що передаються від тварин до людини. Нині ідентифіковано понад 70 патогенів, здатних передаватися людині. Примітно, що ці захворювання часто залишаються невиявленими через відсутність видимих симптомів, що полегшує людям несвідоме зараження ними.

Читайте також Не соромтеся сюсюкати: названо ефективний метод спілкування з собаками

До групи ризику належать:

  • вагітні жінки,
  • діти,
  • люди з ослабленою імунною системою,
  • люди похилого віку.

Тому важливо знати про ризики та вживати необхідних заходів, щоб запобігти зараженню.

Зоонози можуть передаватися безпосередньо від домашніх тварин людям через контакт зі слиною, біологічними рідинами та фекаліями.

Дослідження показують, що поширеність зоонозів, пов'язаних із домашніми тваринами, низька. Проте справжня кількість інфекцій, ймовірно, недооцінена, оскільки багато зоонозів не підлягають оголошенню або можуть мати кілька шляхів зараження чи загальні симптоми,
– йдеться у повідомленні.

Собаки та коти є основними носіями зоонозних інфекцій, спричинених вірусами, бактеріями, грибками та паразитами. Це означає, що патогени живуть у їхній популяції.

Так, собаки часто носять у собі бактерії Capnocytophaga у своїй ротовій порожнині та слині, що створює потенційний ризик передачі людям через близьке перебування або укуси. Хоча важливо відзначити, що більшість людей залишаються неушкодженими, але ці бактерії можуть викликати інфекції серед людей з ослабленою імунною системою.

Цілувати домашніх улюбленців може бути небезпечно​ / Фото UnSplash

Зоонози, носіями яких є коти, включають низку захворювань, що поширюються фекально-оральним шляхом, наприклад лямбліоз, кампілобактеріоз, сальмонельоз і токсоплазмоз. Це означає, що особливо важливо мити руки або використовувати рукавички під час роботи з лотком для котячого туалету.

Як щодо інших тварин?

Також одним із таких занепокоєнь є передача домашніми птахами пситтакозу, бактеріальної інфекції, яка призводить до пневмонії. Було помічено, що контакт із домашніми черепахами, особливо серед маленьких дітей, пов'язаний із розвитком сальмонельозу.

Навіть домашні рибки не є винятком із цієї тривожної тенденції. Дослідження показали, що вони можуть бути переносниками різних бактеріальних інфекцій, таких як вібріоз, мікобактерії та сальмонельоз, становлячи потенційну загрозу здоров'ю людини.

Нещодавнє дослідження, проведене в Нідерландах, показало, що половина власників дозволяла домашнім тваринам облизувати їм обличчя, а 18% дозволяли собакам ділити з ними ліжко. Те саме дослідження показало, що 45% власників котів дозволяли їм стрибати на кухонну раковину.

Які тварини можуть нести небезпеку через поцілунки​ / Фото UnSplash

Правила гігієни та утримання домашніх тварин, які можуть знизити ризик захворювання

  • Мийте руки після гри з домашнім улюбленцем і після того, як користувалися підстилкою, іграшками або прибирали фекалії.
  • Не дозволяйте домашнім тваринам облизувати вам обличчя або відкриті рани.
  • Наглядайте за маленькими дітьми, коли вони граються з домашніми тваринами, і коли вони миють руки після гри з домашніми тваринами.
  • Надягайте рукавички під час заміни лотків для туалету або чищення акваріумів.
  • Не допускайте домашніх тварин на кухню.

Також необхідно не забувати про профілактичні візити до ветеринара та щеплення. Настійно рекомендується негайно звернутися за медичною допомогою до ветеринара, якщо ви помітили будь-які ознаки дискомфорту вашого вихованця, оскільки це також може вплинути на ваше загальне здоров'я.