Низка продуктів не завдають шкоди і навіть можуть служити корисними добавками в обмежених кількостях. Втім, важливо визнати, що не всі продукти для домашніх тварин гарантують здоров'я чи безпеку.

Читайте також Несуть небезпеку для тварин: які іграшки краще оминати стороною

Які продукти краще забрати з поля зору собаки?

  • Авокадо

Хоча авокадо є смачним і поживним для людей, воно становить значну загрозу для наших собак-компаньйонів. Основна причина для занепокоєння полягає в наявності персину, токсичної речовини, яка міститься в авокадо.

Вплив персину може призвести до серйозних шлунково-кишкових проблем у собак, а також порушити належне функціонування їх серця та дихальної системи.

  • Виноград

Не всі знають, що корисний для людини виноград може стати причиною розвитку небезпечних хвороб у собак. Найчастіше страждають нирки тварини. У низці випадків це може призводити до вкрай сумних наслідків. Такий же ефект мають і родзинки.

  • Шоколад

У шоколаді, здавалося б, нешкідливому ласощі, є токсична речовина для собак. Теобромін, компонент, присутній у шоколаді, був визначений як сильна отрута, яка становить значну загрозу для наших улюбленців.

Експерти попереджають, що вживання шоколаду собаками може мати жахливі наслідки, починаючи від важкого отруєння і закінчуючи потенційно смертельними порушеннями серцевого ритму. У світлі цього тривожного відкриття власникам собак необхідно проявляти максимальну обережність і стежити, щоб шоколад залишався в недоступному для їхніх пухнастих друзів місці.

Собакам категорично не можна шоколад

Собакам категорично не можна шоколад / Фото UnSplash

  • Цибуля та часник

Цибуля та часник містять певні сполуки, які потенційно можуть спровокувати анемію та різні ускладнення, пов'язані з кров'ю у собак. Їх вживання може призвести до слабкості, блювання та інших негативних наслідків.

  • Спиртні напої

Експерти застерігають від небезпечної практики вживання алкоголю собакам, наголошуючи на різких відмінностях у фізіологічному складі цих улюблених домашніх тварин порівняно з людьми. Складне функціонування собачих органів, зокрема печінки та нирок, робить їх значно менш вправними у метаболізації алкоголю з такою ж ефективністю, як їхні людські аналоги.

Отже, вживання алкоголю собаками може призвести до тяжких тілесних ушкоджень, що потенційно призведе до інтоксикації.