Переваги взяти собаку з притулку

Працівники притулку можуть допомогти обрати свого хвостатого друга серед безлічі собак. Також вони підтримають та дадуть цінні поради, які допоможуть піклуватися та виховувати нового члена сім'ї.

Дорослі собаки, якщо порівнювати з цуценятами, мають спокійніший характер та більш посидючі. Крім того, вони звикли до розпорядку дня, а також встигли засвоїти певну поведінку. Це дозволяє не приділяти багато часу їх навчанню, адже деякі з них вже можуть розуміти та виконувати прості команди.

Собаки можуть виконувати команди
Собаки можуть виконувати команди / Фото iStock​

У притулку, де дійсно дбають та піклуються про тварин, перевірять, аби собака пройшов всі медичні перевірки, мав щеплення, а також був врятований від бліх чи глистів.

Найважливіше, взявши тварину з притулку, допомогти їй мати щасливе життя, яке буде наповнене любов'ю і турботою.

Про що важливо пам'ятати

Потрібно заздалегідь обміркувати декілька важливих питань перед тим, як брати собаку. Наприклад, треба бути готовим до того, що у вашого нового вихованця можуть бути свої власні звички, які багато в чому залежать від його способу життя до потрапляння в притулок.

Важливо розуміти, чи достатньо у квартирі вільного місця. Адже собаці потрібно мати простір та не перебувати постійно в тісному замкненому приміщенні.

Простір для собаки
Простір для собаки / Фото Getty Images​

Для повноцінного догляду за домашнім улюбленцем недостатньо тільки факту, що ви готові давати йому любов і турботу. На відміну від кішок, собаки набагато більше потребують уваги своїх господарів, адже їм необхідні щоденні навчання та цікаві динамічні ігри. Тому одразу потрібно розуміти, чи достатньо є часу, щоб задовольняти всі емоційні, психологічні, соціальні та фізичні потреби вихованця.

Дорослі та літні собаки часто вже мають цілком сформовані звички та модель поведінки, яку важко змінити. Це можливо, проте необхідний час, аби пес зумів пристосуватися до життя з новою сім'єю.

Знайомство собаки з новим домом
Знайомство собаки з новим домом / Фото Getty Images​

Деякі собаки потрапляють в притулки через погане поводження з ними в минулому. У їх пам'яті можуть залишитися негативні спогади, що здатні породити ті чи інші поведінкові розлади. Ось чому перед тим, як забирати улюбленця додому, потрібно дізнатися у співробітників притулку якомога більше інформації про його минуле. Це допоможе зрозуміти, чого можна очікувати.

Знайомити собаку, який жив у притулку, з новим будинком та його мешканцями потрібно дуже обережно. Важливо пам'ятати, що цуценята набагато швидше і простіше звикають до нових обставин, ніж дорослі собаки з притулку.

Догляд за твариною дуже пов'язаний з фінансовими витратами. Наприклад, страхування, візити до ветеринара та купівля корму. Тому потрібно розуміти, що ви можете це оплатити.

Як обирати притулок

Існує величезна кількість притулків для тварин: від великих національних благодійних організацій до невеликих місцевих, а також центрів з порятунку тварин. Крім цього, можна знайти варіанти в інтернеті або скористатися допомогою та рекомендаціями ветеринара.

Як тільки обрали притулок, з якого хочете взяти собаку, обов'язково відвідайте його особисто. Він повинен бути чистим та охайним. Співробітники мають приділити вам достатньо часу та надати необхідну інформацію про своїх підопічних.

Як забрати собаку з притулку

Розкажіть детальніше працівникам притулку про породу і характер собаки, яку ви хочете знайти. Тоді вони зможуть показати тих вихованців, які, на їх думку, ідеально підійдуть. Якщо сподобався собака, попросіть залишити його спеціально для вас і не показувати іншим відвідувачам, аби ви могли його забрати.

Собака з притулку
Собака з притулку / Фото Getty Images​

Коли оберете улюбленця, то можете зробити благодійний внесок у притулок, щоб ці кошти співробітники могли спрямувати на порятунок та догляд за іншими тваринами. Песики й котики будуть вдячні вам за такий прояв доброти.

Більшість притулків, перед тим як віддати новим господарям своїх вихованців, проводять стерилізацію і чипізацію собак. Якщо тварина не пройшла усі процедури, співробітники, можливо, попросять вас підписати договір про те, що зобов'язуєтеся провести це самостійно найближчим часом.

Безпритульний собака

Якщо вирішите дати притулок безпритульному песику, якого побачили на вулиці, потрібно розуміти про ряд нюансів такого рішення.

  1. Слід переконатися, що у собаки немає власника. Про це можна розпитати у сусідів, розклеїти оголошення в вашому районі або спробувати дізнатися щось у ветеринара. Якщо у собаки є мікрочип, лікар може зробити його сканування, аби отримати інформацію про власника. У випадку, коли господаря знайти неможливо, ви можете взяти собаку собі.
  2. Перед тим, як привести собаку додому, попросіть ветеринара провести повний медичний огляд, аби переконатися, що тварина здорова та не потребує лікування.

Не має значення, чи взяли ви собаку з притулку, чи підібрали її на вулиці, – в будь-якому випадку на вас чекають великі зміни в житті. А також безліч щасливих моментів, пов'язаних зі спілкуванням з новим пухнастим другом.