Симптоми алергії можуть виникнути, як одразу після контакту з котом, так і через кілька годин. Наприклад, з'явиться нежить, закладеність носа, чхання, сльозотеча чи почервоніння шкіри.

Алергія на котів – найбільш поширена алергія тваринного походження у людей. Згідно зі статистикою, у всьому світі таку чутливість має 1 з 5 дорослих. За даними досліджень, що проводились в Україні – 14% населення має чутливість до алергенів тварин.

Які наслідки алергії для людини та тварини

Якщо людина починає використовувати антигістамінні препарати, можуть виникнути побічні ефекти:

  • Погане самопочуття.
  • Втома.
  • Поганий сон.
  • Зниження продуктивності.

Крім того, погіршується й емоційний стан, адже відсутня можливість обіймати, гратись з улюбленцем та навіть знаходитись в одній кімнаті, що неодмінно призводить до стресу.

Внаслідок недостатньої уваги від свого господаря, відсутності обіймів, ізоляції в закритих приміщеннях або частих переїздах та стресах – емоційний стан кота також суттєво погіршується, що може спровокувати проблеми зі здоров’ям.

Факти про алерген Fel-d1:

  • Це головний алерген, який викликає реакції у 95% людей, чутливих до алергенів котів.
  • Виробляється зокрема в слинних і сальних залозах тварини.
  • Під час вилизування ці алергени переносяться на шерсть і шкіру. Із шерстинок та відмерлих клітин епідермісу поширюються в навколишнє середовище.
  • Всі коти виробляють Fel-d1: не залежно від породи, статі, віку, довжини та кольору шерсті.
  • На сьогодні роль Fel-d1 повністю не вивчено.

Fel-d1

Доведено, що сухий революційний корм для котів PRO PLAN® LIVECLEAR® на 47% знижує кількість алергенів шерсті та лупи котів, починаючи з 3-го тижня безперервного годування*. Спеціальний яєчний інгредієнт, який додано до корму – імуноглобулін Y – нейтралізує активний Fel-d1 в слині кота під час пережовування.

Важливо пам'ятати, що такого ефекту не буде, якщо до раціону кота додавати звичайні курячі яйця, адже вони не містять анти Fel-d1 IgY. А в кормі ключовий інгредієнт просто нейтралізує алерген Fel-d1 в слині котів. Це безпечний підхід для тварин, який не заважає виробленню Fel-d1 та загальній фізіології кота.

Pro Plan® LiveClear® — це не просто неймовірний прорив у підході до зниження рівня алергенів у котів. Це також дуже смачний раціон, який підтримає довге і здорове життя улюбленця. Він не замінює інші способи зниження рівня алергенів, проте є ще одним методом, який може сприяти зменшенню алергенного навантаження в будинку, де живе кішка.

Що відомо про дослідження

Шестимісячні дослідження використання корму з анти Fel-d1 IgY включали клінічні дослідження котів двох груп: контрольної та експериментальної. У дослідженні брали участь понад 40 котів**.

Згідно з результатами, жодного негативного впливу корму на стан організму тварин не виявлено.

Як досягнути максимального ефекту

Для досягнення бажаного результату зниження рівня активного Fel-d1 в кота – важливо годувати тільки сухим повнораціонним кормом PRO PLAN® LIVECLEAR® щодня для стабільних результатів. Якщо ж з певних причин припиняєте котика ним годувати, рівень активного Fel-d1 знову росте – ефективності від корму вже не буде.

Pro Plan® LiveClear® можна придбати в спеціалізованих зоомагазинах та ветеринарних клініках. При цьому рекомендується його зберігати в сухому та прохолодному місці, щоб забезпечити найкращий результат для вашого домашнього улюбленця.