Зуби-леза та напівпрозора шкіра: в Португалії виявлено новий вид морських слимаків

23 серпня 2023, 11:00
Читать новость на русском

Джерело:

The Herald

Загадкові глибини земної поверхні завжди були оповиті таємницею, приховуючи безліч незвичайних видів. Так, дослідники нещодавно натрапили на безпрецедентну, досі невідому істоту.

Учені виявили новий вид із зубами-лезами та прозорою шкірою

Дослідникам вдалося виявити новий вид морських слимаків із прозорою шкірою, через яку просвічується травна система.

Може зацікавити Революційне відкриття: новий вид акул має надзвичайну схожість із людськими зубами

Вчені з Університетського музею Бергена розпочали масштабне дослідження, щоб дослідити морське життя величезних Атлантичного та Середземного океанів. Їх особливу увагу було приділено унікальній групі істот, відомих як сакоглосанові морські слимаки, яких також називають "морськими слимаками, що смокчуть сік". Ці безхребетні привернули увагу завдяки своїм особливим звичкам харчування. Вони, як пояснили вчені, мають здатність вгризатися у водорості та витягувати багату поживними речовинами клітинну рідину, "висмоктуючи" її.

У новаторському відкритті біля берегів Португалії вчені оприлюднили дивовижну знахідку – ідентифікацію раніше невідомого виду морських равликів. Названі Elysia azorica, ці надзвичайні істоти мають лише 6 міліметрів у довжину та можуть похвалитися характерними зубами, схожими на леза, які поєднуються з їх приголомшливою напівпрозорою помаранчевою статурою.

Примітно, що їх внутрішню роботу видно через прозорі тіла, а травна система має "темно-зелену" пігментацію. Це дивовижне відкриття пропонує захопливий погляд на заплутаний світ морського життя.

Що треба знати про новий вид?

Дослідники успішно зробили зображення равлика в його природному середовищі існування. Вчені помітили, що цей незвичайний вид слимаків має особливу статуру, яка характеризується краплеподібним тілом і головою, схожою на кермо. Примітно, що дивовижна м'ясиста стрічкоподібна структура, прикрашена білим краєм, який витончено тягнеться вздовж його спини.

Elysia azorica у природному середовищі існування / Фото Manuel Malaquías​

Нещодавно ідентифікований вид отримав назву "Азорські острови" через його походження з Азорських островів, автономного португальського острівного архіпелагу, розташованого в північній частині Атлантичного океану. Ці острови розташовані в 1 600 кілометрах на захід від материкової Португалії.

Автори дослідження зазначають, що новий вид був виявлений тільки біля острова Іхла-ду-Файал, на глибині близько 6 метрів. Ідентифікований за забарвленням, зубами та геніталіями. Вчені також провели генетичний аналіз, який показав, що вони мають від 10 до 19% генетичної відмінності від інших європейських морських слимаків, які харчуються соком.

Зауважте: вчені у водах Антарктиди виявили новий вид істот. Вона має 20 так званих "рук", кожна з яких може сягати до 20 сантиметрів завдовжки. Істоту назвали антарктичною полуничною морською лілією.