Втім, усе не зовсім просто і безтурботно: в обмін на цуценят чи кошенят господарі мають простерилізувати свою собаку чи кішку, яка їх народила. Так у Польщі борються із безконтрольним розмноженням тварин.

Зверніть увагу Кульки шерсті у кота: як зменшити їх виникнення та попередити ускладнення

Як працює "вікно життя"

Притулок у місті Олександров-Лодзький – перший у Польщі, де почало діяти "вікно життя". Його відкрили за сприяння влади: проєкт в основі фінансують з міського бюджету. Окрім того, чиновники просять небайдужих містян теж підтримувати притулок благодійними внесками.

Кошеня на руках
"Вікно життя" – шанс на порятунок для "непотрібних" кошенят / Фото притулку Олександров-Лодзького

Правила залишення тваринок

  • Кожного першого четверга місяця можна принести кошенят чи цуценят віком до 6 місяців.
  • Умовою є те, що мати, яка їх народила, повинна бути стерилізована.
  • Стерилізацію проводять у центрі безкоштовно.
  • Тварин можуть залишати там не лише мешканці Олександрова, але й ціла провінція.

Важливо Не спонсоруйте жорстокість: чому не варто відвідувати дельфінарії та контактні зоопарки

Усі тварини, що залишаються у "вікні життя", отримують професійну ветеринарну допомогу, поки їм не знайдуть новий будинок. Це, як наголошують ініціатори, – шанс врятувати багатьох цуценят та кошенят.

На своїй фейсбук-сторінці притулок регулярно розміщує фото і опис тваринок, яким потрібна адопція. Так і прилаштовують багатьох "знайд".

Які успіху у цього проєкту

Такі, на які навіть не сподівалися волонтери. За останні 2 місяці принесли понад 60 чотирилапих. 45 знайд із "вікна життя" отримали свій новий дім.

Акцію, безперечно, планують продовжувати, адже вона показала позитивний результат. Малята – не загинули, отримавши шанс на життя, а їхні матері стали стерилізованими.

До того ж притулок працює превентивно: наприклад, на в'їзних дорогах до Олександрова розмістив інформаційні білборди. Так зоозахисники нагадують про важливість адопції, стерилізації та запобіганню безпритульності.