Про це 24 Каналу розповів депутат Херсонської обласної ради та військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань. За його словами, численні світлини порятунку собак і котів від затоплення стосуються здебільшого Херсона. В інших населених пунктах цим ніхто не займається.

До вашої уваги "Я забула кішку, я собі цього не пробачу": як нацгвардійці у Херсоні рятують людей

"З першого дня підтоплення почали звертати увагу, що підв'язували домашніх тварин. Відкривали хліви, склади – це просто смерть тварин", – поділився Хлань.

Волонтери роблять усе можливе

Мережа рясніє світлинами з порятованими тваринами – когось знімають з паркану, декого виловлюють просто з води. Але таке можливо лише в Херсоні, у менших населених пунктах свійські тварини масово гинуть.

"На лівому березі взагалі ситуація неконтрольована, там усе підтоплено. Дуже багато тварин залишилося під водою, і вони пливуть по Дніпру", – зазначив Хлань.

Підрив Каховської ГЕС: як постраждали тварини

  • Вночі 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, чим спричинили екологічну та техногенну катастрофу. Справжні наслідки лиха можна буде побачити після того, як вода зійде. Проте вже є дані про перших загиблих.
  • Крім людей, постраждали й тварини. Зокрема, затопило зоопарк "Казкова діброва" в Новій Каховці. Порятуватися могли лише лебеді й качки.
  • До того ж підрив Каховської ГЕС росіянами спричинив масовий мор риби, зокрема й на Дніпропетровщині. У селі Мар'янське загинуло понад 850 кілограмів біоресурсів, нині берег вдалося зачистити.