Чотирирічний собака на прізвисько Ефруз, який любить ловити хвилі на дошці для серфінгу, справляє справжній фурор у Перу. Його порода — джек-рассел-тер'єр, тому він зовні так схожий на пса Патрона.

Читайте також Кіт Степан потрапив до лікарні після обстрілу Харкова: як почувається пухнастий блогер

Що відомо про перуанського пса Патрона

Демонструючи надзвичайну майстерність і хоробрість, маленький Ефруз підкорює хвилі Тихого океану біля узбережжя Перу. Одягнений у яскравий жовтий жилет, він безстрашно зберігає рівновагу на передній частині дошки для серфінгу, кидаючи виклик силам природи.

Доглядач собаки Мауро Канелла, який є інструктором із серфінгу на пляжі в районі Сан-Бартоло, ловить хвилі разом з вихованцем.

Він любить море,
— розповідає Канелла.

За його словами, вони з собакою почали займатися серфінгом разом приблизно рік тому. І це не єдиний дует собаки та людини, які займаються серфінгом на хвилях біля Сан-Бартоло. У вихідні таких тандемів можна побачити чимало.

Хоча Ефрузу стає холодно з плином годин, він, схоже, насолоджується своїм новим видом спорту. Розташований на передньому краї дошки, собака спокійно керує хвилями, а Канелла вміло стоячи позаду, час від часу приймаючи позу на колінах або лежачи.

Пес Ефруз займається серфінгом на передній частині дошки Мауро Канелли

Пес Ефруз займається серфінгом на передній частині дошки Мауро Канелли / Фото AP Photo, Martin Mejia

Як це трапляється з усіма серфінгістами, собака та його доглядач іноді падають у воду, коли їм не вдається впіймати хвилю.

Патрон отримав титул Пса доброї волі від ЮНІСЕФ

Зауважимо, собака-сапер Патрон отримав титул "Пса Доброї Волі" від ЮНІСЕФ в Україні. Адже він – справжній друг дітей, який не лише захищає їх від мін, а й допомагає підтримувати психічне здоров'я. До Всесвітнього дня дитини Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та представники Патрона підписали Меморандум про співпрацю. У заході взяв участь і сам песик.

Дитячий фонд ООН та Патрон співпрацюватимуть, інформуючи українців про:

  • ризики вибухонебезпечних предметів,
  • зменшення ризиків надзвичайних ситуацій через війну,
  • підтримку ментального здоров'я та психосоціальну підтримку дітей, підлітків, молоді, їхніх опікунів та освітян.

Також за допомогою мультиплікаційного, інтерактивного, ненав'язливого та доступного для дітей формату Патрон допоможе донести до дітей найважливіше про ментальне здоров'я та мінну безпеку.