Один із найрідкісніших ссавців у світі: у парку Індонезії помітили носорога в "броні"
Джерело:
PHYS.orgВчені визначили яванських носорогів як один з найбільш вразливих видів на Землі, назвавши їх одними з найрідкісніших ссавців у світі. Ці унікальні істоти мешкають лише в Національному парку Уджунг Кулон, розташованому на острові Ява в Індонезії.
Уже деякий час вчені намагаються зробити все можливе, щоб врятувати цей вразливий вид і тепер у них з'явилася надія, що це можливо. Днями в індонезійському національному парку було помічено нове дитинча яванського носорога.
Читайте також У 100 разів менша за піщинку: яка найменша тварина існує на Землі
У парку Індонезії помітили дитинча яванського носорога
У національному парку, де мешкають яванські носороги, встановлено 1226 фотопасток. Нещодавно одна з таких пасток успішно зафіксувала молодого носорога в броні. За оцінками вчених, дитинчаті від трьох до п'яти місяців, хоча його стать залишається невизначеною.
Ця новина стала неймовірно приємним сюрпризом для доглядачів парку. Яванські носороги мешкають лише в цьому індонезійському парку, а поява на світ нового дитинчати означає, що тварини можуть самостійно правильно розмножуватися,
– каже Сатьявана Пудьятмоко з Міністерства охорони навколишнього середовища.
Дитинча потрапило в об'єктив фотопастки, коли прогулювалося парком зі своєю матір'ю.
Один із двох спійманих рідкісних яванських носорогів / Фото Ujung Kulon National Park
Яванські носороги – один з найбільш вразливих видів на Землі
В останні роки популяція яванських носорогів неухильно скорочувалася: за оцінками дослідників, у заповіднику площею близько 120 000 гектарів залишилося лише 82 рідкісних носороги. Ці тварини мешкають у національному парку, що складається з пишних лісів і прісноводних струмків.
Вчені звернули увагу на унікальну особливість яванських носорогів – складки в'ялої шкіри, що нагадують броню. Дослідження також показує, що популяція яванських носорогів різко скоротилася через браконьєрство та втручання людини в їхнє природне середовище існування. Зазначається, що колись ці носороги були поширені по всій Південно-Східній Азії.
Нагадаємо, яванський тигр був занесений до Червоної книги як вимерлий вид ще у 2008 році. Дослідники вважали, що представники цього виду були винищені ще до 1980-х років. Але, схоже, це виявилося неправдою, й хижак Panthera tigris sondaica насправді може існувати й досі.