Імунітет – це захисний бар'єр організму, його здатність розпізнавати та знищувати "чужі" речовини та клітини. Імунітет бореться із бактеріями, вірусами, а також з клітинами власного організму, що можуть завдати йому шкоду: наприклад, із клітинами пухлин.

Власники домашніх улюбленців повинні розуміти, як формується імунітет улюбленця, вміти розпізнавати зниження імунітету, а також знати, як його підтримувати.

Як формується імунітет

Перші імунні клітини організм тварини отримує із молоком матері. Саме тому важливо не забирати цуценя чи кошеня від мами надто рано – адже тоді імунітет не встигне сформуватися.

Далі імунітет тварини продовжує формуватися протягом усього життя. Зокрема, у його виробленні беруть участь вакцини, що захищають кота або собаку від різноманітних хвороб.

Особливий вплив на імунітет має харчування. У кишківнику міститься 70% імунних клітин організму, тому без якісного та збалансованого харчування неможливе формування сильної імунної системи тварини.

Як зрозуміти, що у вашого улюбленця ослаблений імунітет

  • Одним з основних "сигналів" є стан шерсті. Шерсть тварини зі зниженим імунітетом стає тьмяною, слабкою, починає випадати.
  • Тварина стає в'ялою, не хоче гуляти та гратися.
  • Улюбленець більше спить, а коли не спить, поводиться апатично.
  • Зниження апетиту та втрата ваги є одним із симптомів послаблення імунітету.
  • У тварин зі слабким імунітетом спостерігається виділення зі слизових оболонок.

Найчастіше зниження імунітету у тварин відбувається взимку та навесні. Однак імунна система вашого улюбленця потребує уваги в будь-яку пору року.

Як підтримувати імунітет вашого улюбленця

  • Робіть щеплення відповідно до віку тварини та згідно зі схемою вакцинації, яку розробить ваш ветеринарний лікар.
  • Регулярно здійснюйте профілактичний огляд тварини у ветеринарного лікаря, щоб запобігти розвитку гострих та хронічних хвороб.
  • Регулярно обробляйте свого улюбленця від паразитів. Глисти, кліщі й блохи є надзвичайно небезпечними для життя і здоров'я тварин. Наявність паразитів в організмі чи на тілі ослаблює імунну систему песика або кота.
  • Дбайте, щоб улюбленець вів активне життя. І собакам, і котам потрібні фізичні навантаження, активні ігри, можливість вільно рухатися. З песиками потрібно багато гуляти на свіжому повітрі. Коти ж можуть гратися й у квартирі, але для цього їм потрібна увага власників та цікаві іграшки.
  • Допомагайте улюбленцю уникати стресу. Переїзд, подорож, поява нового члена родини – усе це може вплинути на імунітет тварини.
  • Дбайте про здорове, правильне й збалансоване харчування собаки або кішки.
  • Додавайте пробіотики до раціону тварини. Саме у кишківнику міститься понад 70% клітин імунної системи. Пробіотичні добавки, наприклад, PURINA® PROPLAN® FortiFlora®, сприяють покращенню імунітету вашої тварини.

Нерідко власники тварин недооцінюють роль пробіотиків у харчуванні своїх улюбленців. З їх допомогою можна годувати тварин із низьким апетитом, проблемами травлення та після антибіотикотерапії.


Продукт може відрізнятися від того, що зображено в рекламі

Пробіотики – це живі корисні бактерії, що покращують роботу кишківника котів і собак та стимулюють імунітет. Саме PURINA® PROPLAN® FortiFlora® створена за унікальною технологією, яка гарантує потрапляння корисних бактерій в кишківник тварини, поки вони ще "живі". Кількості цих бактерій вистачить, щоб відновити баланс мікрофлори й сприяти покращенню імунітету.

У чому переваги пробіотичної добавки PURINA® PROPLAN® FortiFlora®

  1. Позитивно впливає на здоров'я: сприяє посиленню імунітету, покращує здоров'я кишківника та баланс мікрофлори, покращує апетит.
  2. Містить унікальні бактерії. Добавка містить унікальний штам корисних бактерій, відомий як SF68®. Штам пройшов необхідні клінічні дослідження, з доведеними результатами.
  3. Просте застосування: достатньо насипати 1 саше на сухий або вологий раціон Вашого улюбленця один раз на день.