Чим небезпечні такі подряпини та як їх потрібно правильно обробляти – читайте далі!

Читайте також Нюх, слух і не тільки: як коти дізнаються, що господар скоро повернеться додому

Що таке хвороба котячих подряпин

Це бактеріальна інфекція, яку можуть нам передати коти разом з укусом чи подряпинами від пазурів. Крім рани від зубів або кігтів кота, ця хвороба може проявлятися ще й тоді, коли ваш пухнастик облизав пошкоджену ділянку шкіри.

Зазвичай хвороба котячих подряпин проявляється через 3 – 14 днів після укусу чи подряпини. Рана починає запалюватися, припухати, червоніти чи навіть гноїтися.

Можуть бути такі симптоми:

  • Підвищення температури тіла
  • Головний біль
  • Відсутність апетиту
  • Сильна втома

Через деякий час можна помітити, що лімфовузли біля запаленої ділянки також запалюються – стають чутливими, припухають та болять.

Що таке хвороба котячих подряпин / Фото з телеграму "Бережи себе"

Як лікувати хворобу котячих подряпин

Зазвичай такий хворобливий стан проходить самостійно і не потребує особливого лікування. За даними лікарів, лише 14% пацієнтів мають ускладнення.

Це можуть бути неврологічні або серцеві наслідки, менінгоенцефаліт, енцефалопатія, судоми або ендокардит. Таке може статися з людиною, яка має імунодефіцит,
– підкреслює інфекціоніст Олена Луцька.

Наприклад, захворювання може поширитися на нервову систему, страждає печінка, селезінка. У таких ситуаціях потрібне лікування антибіотиками, які може призначити лише сімейний лікар.

Симптоми хвороби котячих подряпин / Фото з телеграму "Бережи себе"

Чому виникає це захворювання

Хворобу котячих подряпин провокує бактерія Bartonella henselae, якою інфіковано понад 40% котів. При цьому коти зазвичай виглядають абсолютно здоровими. Найчастіше цією бактерією інфіковані кошенята до року.

Що робити з подряпинами і як уберегтися

  • Насамперед остерігайтеся вуличних котів – тварини найчастіше заражаються цією бактерією від бліх. Для домашніх котів намагайтеся використовувати спеціальні нашийники та засоби від бліх.
  • Під час ігор з котами будьте обережні та стежте, щоб домашні вихованці не виявляли агресію, у тому числі й до маленьких дітей.
  • Якщо кішка вас подряпала, то рану потрібно обробити. Промийте її чистою водою з милом. А потім слідкуйте за своїм самопочуттям і станом рани. При появі симптомів зверніться до лікаря.