Хто такий китоголов?

Китоголов – це великий птах з дивовижними розмірами. Він може бути дуже високим, майже як людина, 110 – 140 сантиметрів, але деякі можуть бути ще більшими та досягати навіть 152 сантиметри. Має величезні крила, які виглядають майже немов плащ, одягнутий на птаха.

Читайте також 100-річна гонитва за найбільшим на Землі безхребетним завершена: нарешті показали його дитя

Птах має грізний дзьоб, здатний без зусиль розірвати на частини здобич, набагато більшу за неї саму. Ці поодинокі або парні істоти, яких іноді можна побачити невеликими групами, демонструють манеру польоту, що нагадує польоти чаплі, з втягнутою шиєю і витягнутими ногами. Попри важкі та повільні рухи, китоголови можуть легко "ковзати" на майже нерухомих крилах.

Клювом-сачком китоголов зачерпує рибу та жаб разом із водою майже як пелікан
Клювом-сачком китоголов зачерпує рибу та жаб разом із водою майже як пелікан / Фото Вікіпедія

Тривалість життя китоголова може досягати до 50 років, забезпечуючи йому довге й вражаюче існування у своєму природному середовищі.

Мисливські здібності птаха

Миролюбний, на перший погляд, китоголов насправді є грізним мисливцем у болотяній екосистемі. Оснащений масивним дзьобом довжиною до 30 сантиметрів, цей верхівковий хижак полює на рибу, змій і навіть крокодиляче потомство.

Його мисливська стратегія вражає: стоячи нерухомо в болоті, він раптово кидається вперед, щоб здобути свою здобич.

Китоголов має неймовірний дзьоб
Китоголов має неймовірний дзьоб / Фото Вікіпедія

Соціальні здібності птаха

Однак, китоголов – не лише вдалий мисливець, а й істота зі складною соціальною структурою. Зазвичай ці птахи ведуть одинокий спосіб життя, але гніздяться вони у парах, які залишаються вірними один одному і відкладають близько трьох яєць.

Конкуренція між братами та сестрами часто призводить до того, що лише одне пташеня з кожного гнізда виживає до дорослого віку. Зазвичай це той, що найсильніший і витривалий, що витісняє менших з боротьби за їжу, або просто їх убиває. Друге або третє пташеня стає лише запасним варіантом у разі, якщо перше не виживе.

Хоча китоголовів часто порівнюють з лелекою, насправді вони мають своє місце у природі, вони єдині у своєму роді та мають ширшу сімейну гілку, ніж можна було б подумати.

Який вигляд має китоголов: дивіться відео