Так, 8 серпня відзначається Міжнародний день котів. З цієї нагоди 24 канал розповість Вам 10 цікавих фактів про чотирилапих, які змусять по-новому глянути на своїх улюбленців.

Цікаво Чому кіт може вкусити, коли ви його гладите: 5 очевидних причин

День кота: є декілька дат свята

У цього свята є кілька дат. Наприклад, Міжнародний день кішок 8 серпня відзначають у багатьох країнах з ініціативи Фонду захисту тварин Америки.

17 лютого відзначається День кота у Європі. Урочистість створена з ініціативи італійської журналістки на згадку про всіх чорних кішок, убитих під час інквізицій. Цю дату відзначають європейські власники кішок.

У багатьох країнах також є національні свята на честь вусатих улюбленців. Наприклад, День кота у Японії святкується 22 лютого, а у США – 29 жовтня.

10 цікавих фактів про котів

Вчені з'ясували, що власники кішок щасливіші за людей, у яких взагалі немає тварин. Ось ще кілька цікавих фактів про кішок:

  1. Повністю чорні кішки вважаються найбільш рідкісними через масове знищення таких тварин у Середньовічній Європі. У наші часи більшість чорних котів мають хоча б одну білу пляму. Єдина порода кішок, яка має повністю чорне забарвлення – бомбейська.
  2. Серед рудих котів самців утричі більше, ніж самок. Щоб рудою була кішка, потрібно щоб ген рудого кольору шерсті знаходився в обох X-хромосомах, а для котів достатньо наявності цього гена в єдиній X-хромосомі. А ось триколірними можуть бути лише самки.
  3. У середньому коти витрачають 2/3 доби на сон. Тобто дев'ятирічний кіт був активний лише три роки свого життя.
  4. Коти можуть повертати свої вуха на 180 градусів, оскільки їхнім зовнішнім вухом управляють цілих 32 м'язи. Для порівняння – у людини таких м'язів всього 6.
  5. У кішки в тілі 230 кісток (у людини тільки 206). Також у пухнастих немає ключиць, тому вони можуть пролізти в будь-який отвір розміром із їхню голову.
  6. Коту не так-то просто злізти з дерева. Через те, що всі кігті у котів спрямовані в одну сторону, тварина не може злізти з дерева головою вниз. Тому, щоб спуститися з дерева, котам потрібно відступати, задкуючи – спиною.

Котам не так легко злізти з дерева / Фото UnSplash

  1. Вчені зафіксували, що в господарів котів імовірність інфаркту або інсульту зменшується на 30%.
  2. Серце кішки б'ється майже у два рази швидше, ніж людське (від 110 до 140 ударів на хвилину).
  3. Зазвичай кішка народжує від 4 до 6 кошенят, а найбільша кількість, коли-небудь зареєстрованих в одному приплоді – 19. Протягом усього життя одна кішка може народити до 100 кошенят. Всього за сім років одна пара кішок і їхні нащадки можуть народити в цілому 420 000 кошенят.
  4. Подушечки лап допомагають тварині безшумно пересуватися, а також оцінювати температуру поверхні та вловлювати вібрації. До слова, у кішок немає потових залоз. Вони потіють тільки через лапи.

Тепер Ви знаєте декілька маловідомих фактів про чотирилапих улюбленців, а за посиланням знайдете добірку яскравих картинок, якими ви точно захочете поділитися.