Саме за допомогою контрацепції людина може контролювати популяцію коал і запобігти вимиранню дерев евкаліпту. Такого висновку дійшла група австралійських науковців.

Цікаво Цих фото ви не побачите більше ніде: унікальні кадри з життя на Антарктиді

Крім того, науковці наголосили, що це допоможе вберегти від вимирання і самих коал, яким у разі зникнення евкаліпту не буде що їсти.

Контроль популяції коал

Практику контролю популяції тварин за допомогою контрацепції застосовують до різних тварин – від мишей до слонів. Контроль над народжуваністю у тварин здійснюють шляхом:

  • гормональної терапії,
  • стерилізації.

Втім, цей метод не завжди може бути дієвим. До прикладу, якщо популяція у тварин велика або швидко відновлюється, то такий контроль просто не встигне виконати свою функцію, і рослинність зникне швидше, ніж скоротиться кількість тварин.

Ідеальний сценарій розвитку подій

Науковці заявили, що важливим є показник кількості особин, яких треба стерилізувати для контролю за чисельністю популяції: він має перевищувати 60%. За розрахунками вчених, оптимальна густина розселення коал в евкаліптовому лісі становить менше однієї тварини на гектар. Саме тоді дерева встигають відновлюватися, і їхньому вимиранню нічого не загрожує.