65 видів тварин можуть сміятися так само щиро, як люди

11 травня 2021, 19:16
Читать новость на русском

Джерело:

Daily mail

Дослідники зі США з'ясували, що щонайменше 65 різних видів тварин здатні весело і щиро сміятися. Висновки цих досліджень можуть допомогти пояснити, чому і як люди еволюціонували до того, що змогли весело реготати.

Як повідомляють дослідники, до сміху здатні не лише гієни, як це стереотипно вважається, а і тюлені, корови, лисиці, мангусти. Це виявили на рідкісних прикладах того, що може у тварин викликати сміх.

Погляньте на Найдобріші породи собак: ТОП 10 варіантів з фото

Сміх у тварин для чогось щирого

Дослідження проводили антрополог Саша Вінклер та дослідник комунікацій Грег Брайант з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Науковці проаналізували поведінку тварин, слухаючи записи сигналів вокальної гри, які можуть представляти версію сміху.


До щирого сміху зокрема здатні тюлені / Фото з Unsplash

Висновки, за їхніми словами, можуть допомогти краще зрозуміти форму і функції людського сміху, поряд з його роллю в еволюції соціальної поведінки. У цій роботі добре пояснюється, як явище, яке колись вважали притаманним лише людям, пов'язане з поведінкою видів, які відокремлені від людей десятками мільйонів років.

Серед тих, хто виявив свій сміх під час досліджень:

  • австралійські сороки;
  • корови;
  • собаки;
  • лисиці;
  • мангусти;
  • тюлені;
  • папуги;
  • різні примати.

Деякі вчені припускають, що такий тип голосової поведінки є спільним для багатьох тварин, які показують свій веселий настрій. Відтак, сміх у них є показником чогось хорошого і щасливого. Як і в людей.

Коли ми сміємося, ми часто надаємо іншим інформацію про те, що нам весело, а також запрошуємо інших приєднатися,
– сказав Вінклер.

Раніше вважалося, що сміх у тварин слугує для захисту і оборони. Так, наприклад, сміється гієна, побачивши загрозу. 


Подальше вивчення допоможе зрозуміти еволюцію сміху людини / Фото з Unsplash

Команда заявила, що подальші дослідження, присвячені вивченню вокалізації гри в дикій природі, були б корисними: це б пролило світло на форму та функції людського сміху. Такі висновки, додали вони, також допомагають краще зрозуміти еволюцію соціальної поведінки людини. Повні висновки дослідження були опубліковані в журналі Bioacoustics.

Кожен домашній улюбленець – унікальний, і кожному потрібне особливе харчування. Серед широкого асортименту високоякісних кормів Purina® ви зможете обрати той, що ідеально підійде саме вашому улюбленцю.