Як з'ясувати, що кіт набрав зайву вагу: поради власникам

17 жовтня 2021, 19:07
Читать новость на русском
РЕКЛАМНИЙ СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

Purina

Коти можуть набрати зайву вагу, як і люди. Найчастіше це трапляється, коли вони стають старшими, менш активними й цілий день проводять в закритому приміщенні.

Як визначити, що ваша кішка має зайву вагу?

З'ясувати, що тварина набрала вагу, не так просто, особливо якщо вона довгошерста. Окрім того, кішки деяких порід від природи більші за інших. Метод оцінки фізичного стану займає всього кілька хвилин і швидко дасть вам уявлення, у якій формі ваш вихованець.

Якщо ви підозрюєте, що ваш улюбленець важить більше норми, поговоріть з ветеринарним лікарем. Дуже важливо проконсультуватися до того, як ви зміните харчування улюбленця, тому що зайва вага може бути симптомом хвороби, а не надто великого апетиту.

Як зважити вашу кішку?

Простий спосіб контролювати вагу кішки – зважувати її вдома. Просто візьміть її на руки, коли встанете на ваги, потім зважтеся без неї. Різниця – це і є вага тварини. Але не покладайтеся тільки на зважування – якісний огляд дасть вам повнішу картину здоров'я вашого вихованця.

Як повернути кішці ідеальну вагу?

Перед тим як змінити харчовий раціон вашого улюбленця, обов'язково проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем. Вкрай важливо, щоб перед початком дієти й введенням обмеження на кількість їжі кішку зважили, а також перевірили, чи немає у неї захворювань.

Переконайтеся, що всі члени сім'ї знають про нову дієту кішки й ніхто не підгодовує її. Якщо у вас кілька кішок, годуйте їх окремо, щоб не було спокуси з'їсти їжу з сусідської миски.

Спробуйте годувати вихованця частіше, але дрібнішими порціями – це допоможе кішці безболісно впоратися з голодом, а також дозволить ефективніше контролювати загальну кількість корму. Крім того, ветеринарний лікар може запропонувати зменшити загальний обсяг корму, а також перейти на спеціальну низькокалорійну дієту.

І пам'ятайте – ніколи не змушуйте свою кішку голодувати й не зменшуйте розмір її раціону без консультації з ветеринарним лікарем, оскільки це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Деякі спеціалізовані бренди кормів для кішок також пропонують особливі продукти, що розроблені з урахуванням смаків і харчових потреб стерилізованих кішок, а також кішок, які ведуть домашній спосіб життя і рідко бувають на вулиці. Такі види корму допомагають стерилізованим кішкам, які потребують меншу кількість енергії, зберегти м'язову масу тіла, підтримуючи при цьому в їх організмі належний рівень метаболізму глюкози й правильне функціонування сечовивідних шляхів.

Дієта з вживанням "легкого" корму

Щоб допомогти кішці повернути ідеальну вагу, потрібно подумати про переведення вашого улюбленця на спеціально розроблений "легкий" корм з нижчим вмістом калорій. Це дозволить вам не зменшувати розмір стандартної денної порції вашого пухнастого друга. "Легкий" корм збагачений мікроелементами та речовинами, що потрібні організму кішки. Улюбленець зможе отримувати всі необхідні вітаміни та мінеральні речовини в належній кількості та в правильних пропорціях. Перед тим, як змінювати раціон кішки, обов'язково проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем.

Через 2 тижні після початку дієти знову перевірте фізичний стан та вагу вашої кішки. Продовжуйте дотримуватися дієти доти, поки вага кішки не прийде в норму, а її загальний стан не покращиться. Пам'ятайте, що швидка втрата ваги може бути небезпечна для здоров'я і потенційно здатна викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. Успішне зниження ваги має бути повільним і поступовим – тому дієта може тривати кілька місяців.

Ви можете попросити ветеринарного лікаря створити для вашого вихованця спеціальну програму по зниженню ваги. Це дозволить вам забезпечити лікарське спостереження за фізичним станом кішки, а також отримувати відповідну професійну допомогу й поради фахівця. Коли ваш пухнастий друг повернеться до ідеальної ваги, ви зможете знову трохи змінити його раціон і режим харчування, щоб стабілізувати одержаний результат.

Стимулюйте фізичну активність вашого вихованця

Хоча здоровий раціон – це перший крок до зниження ваги, стиль життя вашого вихованця дуже важливий. Однією з основних причин набору ваги часто є відсутність фізичних навантажень. Спонукайте вашого улюбленця рухатися й спалювати якомога більшу кількість калорій. Вам допоможуть тривалі ігри з вашим улюбленцем: багатьом кішкам подобається грати з м'ячиком або зі стрибучими іграшками-дражнилками.

Зайва вага часто породжує виникнення остеоартриту, що може призвести до діабету й проблем із сечовипусканням. Саме тому вкрай важливо підтримувати хороший фізичний стан вашого вихованця. Не забувайте, що гімнастика – це ефективний засіб запобігти ожирінню і контролювати вагу вашого пухнастого друга. Профілактика завжди краще, ніж лікування.

  • Для того, щоб підтримувати активність вашої кішки на належному рівні, придбайте іграшки, домашні гірки для лазіння або кігтеточку.
  • Регулярно грайтеся з вашим вихованцем і пам'ятайте – все, що рухається, відразу ж привертає увагу кішки й дозволяє улюбленцю покращувати свої мисливські навички.
  • Інтер'єр у вашій квартирі також може допомогти підтримувати фізичну активність кішки. Подумайте, чи є у вашому домі предмети, на які можна дертися? Чи не забуваєте ви прибирати іграшки відразу після того, як пограєтеся з вихованцем, щоб наступного разу їх поява знову приносила йому радість? Якщо у вас двоповерховий будинок, спробуйте поекспериментувати й поставити миску з кормом на другому поверсі, далеко від того місця, де спить ваш улюбленець. Так ви змусите його якомога більше рухатися – щоразу доведеться ходити сходами, щоб поїсти.