Сутінкові мисливці: чому коти будять людей рано-вранці
Джерело:
InverseУ котів досить дивні звички, й часом може здатися, що вони байдикують і відсипаються цілий день не просто так. У них хитрий план – розбудити господарів о 5-й ранку і вирушити у своїх важливих і галасливих справах.
Учені розповіли, чому кішки будять людей зранку
Власники котів точно знають, що пік активності їхніх улюбленців припадає на досвітні години – саме в цей момент їм терміново потрібно погратися. Чому так відбувається – далі у матеріалі!
Читайте також Що роблять домашні тварини у свої останні хвилини життя: відповідь приголомшить
Ветеринари розвінчали поширену думку про те, що нічна поведінка наших домашніх тварин є результатом їх природних нахилів. Хоча такі тварини, як кажани, сови, єноти, скунси та багато інших, справді ведуть нічний спосіб життя, коти не підпадають під цю категорію, як підкреслюють експерти в цій галузі.
Вся річ у тому, що наші вихованці насправді сутінкові істоти. Тобто пік їхньої активності припадає переважно на сутінкові години – на світанку і в сутінках. Ймовірно, це пов'язано з тим, що саме в цей час їхня здобич найбільш активна,
– каже ветеринарний кардіолог і директор Корнелльського центру здоров'я кішок Брюса Карнрайха.
Попри розкішний спосіб життя, який ведуть домашні коти, їх інстинктивна мисливська поведінка продовжує переважати. Іноді ця сутінкова активність створює незручності для їхніх власників, які вважають за краще спати, оскільки котячі супутники стають активними на світанку та відпочивають решту дня до наступного полювання.
Корнрайх зазначає, що середньостатистична кішка спить близько 15 – 20 годин на день. Це пов'язано з тим, що їхні предки потребували більше енергії, щоб переслідувати свою сутінкову здобич, тому сон буквально був важливий для виживання. При цьому чим старшими стають наші вихованці, тим більше вони сплять.
Чи реагувати на кота о 5 ранку?
Нещодавно вчені припустили, що власникам домашніх тварин, можливо, не потрібно визначати пріоритет своїх домашніх тварин рано о 5 ранку, особливо якщо вони потребують безперервного сну. У таких випадках доцільно просто закрити двері спальні. З усім тим, вкрай важливо приділяти достатньо часу своєму улюбленому вихованцеві пізніше.
Навіть 5 – 10 хвилин гри з улюбленцем на день може виявитися вельми корисною практикою. Важливо розуміти, що в цей час ви обидва маєте бути в настрої гратися, і тоді подібне заняття зможе зміцнити ваш зв'язок.
Чому кішки будять людей зранку / Фото UnSplash
За словами ветеринара, це також стане запобіжником від ожиріння. Статистика показує, що значна частка домашніх кішок, приблизно 5 – 10%, мають надмірну вагу, тоді як аж 40% стикаються з проблемою ожиріння.
На думку наукових експертів, додавання достатньої кількості іграшок може ефективно розв'язати цю проблему. Корнрайх пропонує інвестувати в такі предмети, як іграшки з кігтеточками, котячі дерева та інші іграшки, які відповідають уподобанням вашого вихованця.
Дослідники підкреслюють, що власники домашніх тварин мають визнати, що не самі коти повинні змінювати свою поведінку, оскільки активність у сутінковий час є природною еволюційною рисою. Іншими словами, дуже малоймовірно, що будь-які спроби перешкодити вашому вихованцеві брати участь у ранкових заходах дадуть значні результати.
Зверніть увагу: кішки досить норовливі тварини, іноді дозволяють собі неприємні витівки. Господарі можуть докладати безліч зусиль, щоб задобрити свого вихованця, але отримують у відповідь агресію. Наприклад, деякі пухнастики кусають за руку в той момент, коли їх намагаються погладити. Причини такої поведінки можуть бути різними. Чому це відбувається – читайте за посиланням.