У чому переваги стерилізації кішки і який догляд потрібен після операції

19 листопада 2021, 10:31
Читать новость на русском
РЕКЛАМНИЙ СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

Purina®

У цивілізованому світі стерилізація і кастрація тварин стала звичною справою. Відповідальний власник, який не займається розведенням котів, повинен знати, які переваги дають ці операції.

Мільйони безпритульних кішок та котів в усьому світі не мають своєї домівки і не знають турботи та піклування. Одна з ключових причин цього – безконтрольне розмноження.

Кішка може мати перший приплід приблизно в 6 місяців, потім ще до 3 приплодів на рік. Кожне з них приносить на світ у середньому ще 6 кошенят. Так і утворюються неприємні цифри, про які йдеться вище. Втім, окрім врятованих життів, є ще декілька важливих аспектів стерилізації.

Переваги стерилізації і кастрації тварин

Кішка, яку стерилізували у віці до 12 місяців, має менший ризик отримати рак яєчників. Для котів же зникає ймовірність виникнення раку яєчок.

Річ у тім, що ці органи (за умови кастрації) зазвичай видаляють. Такий кіт не мітить свою територію сечею, не б'ється за домінантність з іншими котами і не співає голосних серенад ночами. І самка, і самець зазвичай поводять себе тихіше та спокійніше. У них зникає статевий потяг, і відтак бажання втекти з дому у пошуках пари немає.

Довідка
Кастрація – це повне видалення статевих залоз. У випадку з самками – це яєчники і матка, у самців – сім'яники.
Стерилізація – порушення функції відтворення потомства за допомогою операції. Найчастіше – це перев'язка сім'яних канатиків або маткових труб.

Кішці необхідно мати приплід перед видаленням яєчників? Ні, це міф. Насправді краще стерилізувати її якомога раніше, тому що перші періоди тічки, як правило, нерегулярні. 

Детальніше про особливості операції, які варто враховувати для вашої улюблениці, та міфи, що існують довкола операції, вам зможе розповісти ваш ветеринар.

Догляд після операції

Більшість кішок відновлюється дуже швидко після операції, але зверніть увагу на вказівки  ветеринара. Загалом тварині краще перепочити кілька днів у тихому місці подалі від інших чотирилапих.

Прооперованій кішці чи коту знадобляться спеціальні пристосування, які потрібно буде на них одягати: 

  • Спеціальний комірець у вигляді конусу. Його зазвичай одягають лише на самців. Це пристосування потрібно для того, щоб кіт не лизав рану.

  • Накидка на зав'язках – попона, яку зазвичай одягають на кішечок. Вона є мультифункційною: щоб не розійшовся шов під час активних ігор чи бігу, і щоб кішка не діставала його язиком, намагаючись помити.

Господарю важливо щодня перевіряти місце оперативного втручання. У разі якщо є почервоніння, набряк або виділення, варто негайно звернутися до ветеринара.

Харчування після стерилізації

Іноді господарі хвилюються, що їхня кішка чи кіт будуть набирати зайву вагу після операції. Дійсно, кішка може стати менш активною і їй буде потрібно менше калорій на день.

Якщо ви помітили, що тварина набирає вагу, змініть її харчування на більш підходящий баланс жирів і білків. Для цього проконсультуйтеся з ветеринаром і він підкаже, який корм для кішок підібрати. Для стерилізованих кішок фахівці спеціально розробляють збалансоване харчування.

Більше про харчування стерилізованих кішок та котів дізнайтеся на сайті Purina®. Збалансовані корми Purina® містять усі мікроелементи, необхідні для активного життя вашого улюбленця.