Птаха, яка не вміє ходити: цікаві факти про чорного стрижа

27 лютого 2021, 06:20
Читать новость на русском

Джерело:

Зелений світ

Чорний стриж усе життя проводить у польоті. Його короткі лапки не пристосовані до будь-якого виду руху. Зате своїми надміцними кінцівками, як гачком, стриж здатен зачепитися за найменший виступ на вертикальній поверхні.

Чорні чижі прекрасно пристосовані до природного середовища проживання, а тривалість їхнього життя становить чверть століття, а іноді й більше.

Цікаво Крихітні павуки, які носять краплю води як капелюх: кумедні фото

Як виглядає стриж

Відносно невеликий чорний стриж є надзвичайно цікавою птахою. Він належить до роду стрижів і сімейства серпокрильців. Багатьом ці птахи відомі під назвою баштовий стриж.

Своєю формою стрижі нагадують ластівок. На горлі й підборідді добре проглядається округла пляма білуватого кольору. Очі та дзьоб темного кольору, а лапи характеризуються світло-бурим фарбуванням.


Чорні стрижі ззовні нагадують ластівок / Фото Getty Images

Особливістю молодих птахів є світліший відтінок пір'я з брудно-білою облямівкою. У літній період оперення здатне сильно вигоряти, тому зовнішній вигляд стрижів стає менш показним.

Цікаві факти про стрижів

  • Чорний стриж є єдиною птахою, яка здатна харчуватися, пити, спаровуватися і навіть спати під час польоту. Він може проводити у повітрі кілька років і не сідати на поверхню землі.
  • Спочатку основним місцем проживання стрижів були гірські місцевості, які поросли густими лісами. Однак зараз ці птахи все частіше поселяються неподалік людських осель і водойм.
  • Стрижі абсолютно не вміють ходити. За допомогою коротких і дуже сильних лап, ці птиці легко чіпляються за будь-які шорсткі поверхні на вертикальних стінах або скелях.


Стрижі можуть зачепитися майже за будь-яку вертикальну поверхню / Фото Getty Images

  • Вони відносяться до тих небагатьох птахів, які здатні знищувати величезну кількість шкідників, зокрема, тополеву міль і комарів.
  • У дикій природі в чорних стрижів практично немає ворогів. Однак вони потерпають від порожнинних кліщів, які здатні викликати досить серйозні захворювання у птахів.
  • Пташенята здатні впадати у своєрідне заціпеніння, яке супроводжується зниженням температури тіла й уповільненим дихання. Таким чином накопичені жирові запаси дозволяють їм відносно легко витримувати тижневе голодування. Коли батьки повертаються, пташенята виходять зі стану вимушеної сплячки, і в результаті посиленого харчування, дуже швидко набирають втрачену масу тіла.


Пташенята здатні впадати в стан анабіозу / Фото Getty Images

  • В процесі вирощування потомства самець за раз здатний принести у дзьобі приблизно тисячу комах.
  • Дорослі стрижі можуть втрачати третину своєї ваги абсолютно без шкоди для здоров'я і з повним збереженням рухової активності.
  • Молоді птахи в осінній період відправляються на зимівлю в теплі країни і залишаються там приблизно на 3 роки. Досягнувши статевої зрілості, стрижі повертаються на місця гніздування, де і виводять власне потомство.
  • Чорні стрижі – найшвидші та дуже витривалі птахи. Середня швидкість польоту може досягати 120 кілометрів на годину, що майже вдвічі перевищує швидкість польоту ластівки.


Стрижі можуть літати зі швидкістю 120 кілометрів на годину / Фото Getty Images